Logo hotelu Art Hotel

Art Hotel

50-110 Wrocław
Ul. Kiełbaśnicza 20
8.2
ocena gości

Lokalizacja

Położony w urokliwym zakątku nieopodal Rynku Starego Miasta, w pieczołowicie odrestaurowanych zabytkowych kamieniczkach, przez przewodnik Pascala uznany został za "hotel z duszą". Art Hotel mieści się w dwóch pieczołowicie odrestaurowanych sąsiadujących ze sobą kameralnych kamieniczkach. Zabytkowe elementy architektury są "świadkami historii", dlatego każdy zachowany fragment został poddany pracom konserwatorskim. W holu recepcji podziwiać można pochodzące z 1520 roku kute drzwi z kamiennym portalem zwieńczonym herbem, z którego zaczerpnięto motyw do logo Art Hotelu. W odległym o zaledwie 150 metrów Rynku i jego okolicach mieści się ponad sto restauracji i klubów tętniących życiem do późnych godzin nocnych. W zasięgu krótkiego spaceru znajduje się większość teatrów, galerii i muzeów.

Zakwaterowanie

W dwóch odrębnych i niezależnych pionach komunikacyjnych dostępnych bezpośrednio z recepcji mieści się 80 pokoi jedno- i dwuosobowych, w których może zamieszkać 146 Gości. Nastrojowe, stylowe wnętrza pokoi wyposażone są w indywidualnie zaprojektowane meble. Ciekawie wkomponowane w zabytkowy układ kamienic różnią się od siebie usytuowaniem, kształtem i wielkością. Każdy pokój spełnia standardy hotelu 4-gwiazdkowego; w każdym znajduje się łazienka z wanną lub prysznicem, mini-bar, MAXX TV, dostęp do Internetu, i klimatyzacja. W wybranych pokojach można umieścić dodatkowe łóżko dla 3-ciej osoby. Komfortowo wyposażone pokoje tworzą wymarzone warunki zarówno do pracy, jak i do odpoczynku. Hotel przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Hotel objęty jest zakazem palenia tytoniu!!! Palenie tytoniu dozwolone jest wyłącznie w wyznaczonych pokojach hotelowych.

Wyposażenie

Na terenie hotelu znajdują się sala fitness. Hotelowy parking podziemny zapewnia bezpieczne parkowanie samochodów w centrum miasta.

Na terenie całego hotelu dostępny jest BEZPŁATNY bezprzewodowy internet - sieć Wi-Fi.

Wyżywienie

Wybierając się na wędrówkę po kulinarnym Wrocławiu, nie sposób ominąć ulicy o smakowitej nazwie Kiełbaśnicza, a na niej jednej z najciekawszych restauracji we Wrocławiu. To królestwo smaków osadzone w nastrojowych wnętrzach nosi nazwę Art Restauracji i Kawiarni. Lokal mieści się w zabytkowej XVI-wiecznej kamienicy, jednak nie tylko to powoduje, że jest ona wyjątkowa. Połączenie wyśmienitej kuchni fusion, serwowanej w starannie zaprojektowanych wnętrzach to prawdziwe atuty tego miejsca.

Konferencje

W hotelu znajdują się 5 sal konferencyjnych o zróżnicowanej wielkości. Wszystkie sale posiadają klimatyzację, która z pewnością wpłynie na komfort organizowanych przez Państwa spotkań, a odpowiednia aranżacja sprawi, że obowiązki zawodowe będą przyjemnością. Sale konferencyjne:
Sala w Pasażu Słońca – największa z naszych sal, położona na parterze, mieszcząca do 150 osób. Znajduje się w przeszklonym Pasażu Słońca, pośrodku którego usytuowany jest oryginalny pień drzewa z bujną roślinnością. Sala wyposażona w profesjonalne nagłośnienie.
Zespół sal na I piętrze połączonych wspólnym holem, którego zwieńczenie stanowią zabytkowe XVIII belki malowane w motywy roślinne, pozwala na organizację jednocześnie kilku zintegrowanych konferencji. Z holu znajduje się wyjście na taras, gdzie w sezonie letnim wystawiane są stoliki i parasole:
Sala Kominkowa – przeznaczona na spotkania do 70 osób.
Sala SARP – mieszcząca do 40 osób. Na stropie wyeksponowane szesnastowieczne drewniane belki, a w oknach zabytkowe freski. Drewniana podłoga w zabytkowym układzie.
Sala Stiukowa – przeznaczona dla maksymalnie 30 osób. Na uwagę zasługuje narożne usytuowanie sali oraz przepiękny odrestaurowany strop stiukowy z ukrytymi twarzami satyrów. Sala Kameralna - przeznaczona maksymalnie dla 10 osób.

Wypoczynek

W hotelu dostępny jest salon masażu - wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Goście hotelowi otrzymują 20% rabatu.

Informacje dodatkowe

- dzieci w łóżeczkach, lub na łóżku rodziców - gratis - dzieci do 16 roku życia - śniadanie gratis - dostawka w pokoju dla dzieci lub dorosłych - 50 zł (WYŁĄCZNIE W POKOJACH STANDARD PLUS). - śniadanie w formie bufetu szwedzkiego w cenie 50 pln za osobę - zwierzę: 50 pln / za dobę
- garaż: 45 pln / za dobę
- jeden artykuł z minibaru gratis (w ciągu całego pobytu)

Podobne hotele

Art Hotel fotografia 1 Art Hotel fotografia 2 Art Hotel fotografia 3
Hotele Warszawa   |   Hotele Kraków   |   Hotele Wrocław   |   Hotele Poznań   |   Hotele Gdańsk   |   Hotele Gdynia   |   Hotele Sopot   |   Hotele Katowice

Hotele Zakopane   |   Hotele Łódź   |   Hotele Szczecin   |   Hotele Olsztyn   |   Hotele Toruń   |   Hotele Bydgoszcz   |   Hotele Lublin   |   Hotele Rzeszów   |   Hotele Opole