Pomoc
Jak dokonać rezerwacji ?

Aby dokonać rezerwacji należy:

- podać termin pobytu, miejscowość, liczbę oraz rodzaj pokoi.
- wybrać przycisk „szukaj hotelu", system znajdzie wszystkie hotele spełniające podane kryteria.
- wybrać przycisk rezerwuj, przy ofercie hotelu, która Państwa interesuje. Pojawi się formularz danych.
- po jego wypełnieniu następuje potwierdzenie wypełnionych danych - wybrać odpowiednią formę płatności: karta kredytowa, płatność z konta mBanku, płatność z konta Inteligo, płatność z konta Nordea, płatność z konta MultiBanku, płatność na miejscu w Hotelu (rezerwacja niegwarantowana), płatność na miejscu w Hotelu kartą kredytową (rezerwacja gwarantowana).

Czy można dokonać rezerwacji telefonicznie lub przez e-mail ?

Tak, rezerwacji można dokonać kontaktując się telefonicznie z Biurem Obłsugi Klienta Hotele.net (0801 08 08 07, 022 567 31 50) lub e-mailem: hotele@hotele.net, czynnym w dniach poniedziałek - piątek w godz. 8.00 - 19.00 oraz soboty w godzinach 9.00 - 15.00.


Jak dokonać płatności ?

Najprostszym sposobem jest dokonanie płatności na bezpiecznych stronach firmy e-card, kartą kredytową, kartą do płatności internetowych, przelewem elektronicznym z banków: mBank, Inteligo, Nordea, MultiBank.


W jaki sposób mogę zapłacić za rezerwację przelewem jeśli mój bank nie umożliwia mi dokonywania płatności internetowych ?

Aby opłacić rezerwację przelewem tradycyjnym należy złożyć zamówienie telefonicznie lub mailowo za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta. Nasi operatorzy udzielą Państwu szczegółowych informacji, w zależności od warunków konkretnej rezerwacji.


Czy można zapłacić za rezerwację w hotelu ?

Tak można. Jednak nie każdy hotel i nie każda cena jest dostępna w takiej opcji. Aby wybrać taką opcję w wynikasz wyszukiwania oznaczyliśmy Hotele umożliwiające płatność na miejscu specjalną ikonką. W przypadku dokonania takiej rezerwacji Klient nie jest zobowiązany do dokonania płatności w serwisie www.Hotele.net Rezerwacja zostanie dokonana przez nas w wybranym przez klienta Hotelu. Rezerwacja ta jest gwarantowana przez Hotel do godziny określonej w przesłanym potwierdzeniu. Jeżeli klient nie pojawia się np. do godziny 18.00 hotel może sprzedać zarezerwowane miejsce. Możecie Państwo również wybrać formę płatność kartą kredytową w Hotelu. Oferta ta również oznaczona będzie specjalną ikonką. Nie każdy Hotel i nie każda cena jest też dostępna w tej opcji. Wybierając tą formę płatności otrzymujecie Państwo potwierdzenie rezerwacji gwarantowanej Państwa kartą kredytową.


Czy ceny oferowane w portalu są takie same jak w hotelu ?

Ceny zamieszczone w naszym serwisie nie mogą być wyższe od cen oferowanych bezpośrednio przez hotele. Na naszych stronach, znajdziecie Państwo wiele ofert znacznie korzystniejszych, niż przy rezerwacji dokonywanej bezpośrednio w hotelu.


Dlaczego ceny w portalu Hotele.net są znacznie niższe niż bezpośrednio w hotelu ?

Nasza wieloletnia współpraca z Hotelami prezentowanymi na naszych stronach jest podstawą do  negocjacji stawek umieszczanych w naszych serwisach. Dokonując codziennie dużej liczby rezerwacji w Hotelach, mamy możliwość uzyskania cen specjalnych dla naszych Klientów.


W jaki sposób rezerwacje są potwierdzane ?

Potwierdzenia rezerwacji są przesyłane na podany w procesie rezerwacji adres e-mail. Wraz z potwierdzeniem rezerwacji wysyłany jest Voucher, który należy przedstawić w hotelu, by uzyskać klucze do pokoju.


Co zrobić jeśli jadąc do hotelu nie mam Vouchera ?

Większość hoteli nie wymaga posiadania voucherów, rezerwacje są zawsze dostępne w hotelu na nazwisko gościa widniejące na potwierdzeniu i voucherze. W przypadku wymagania przez hotelu vouchera należy skontaktować się Biurem Obsługi Klienta Hotele.net, tak by uniknąć jakichkolwiek problemów związanych z brakiem Vouchera.


Co to znaczy, że rezerwacja jest off-line (on request) ?

Oznacza to, iż hotel nie zadeklarował wolnych miejsc w systemie. Po dokonaniu rezerwacji off-line dostępność zamówionych miejsc jest sprawdzana przez operatora. Rezerwacja taka może być potwierdzona, lub może nastąpić odmowa przyjęcia rezerwacji do realizacji. W przypadku braku potwierdzenia takiej rezerwacji przez Hotel, nasi Operatorzy przygotują dla Państwa ofertę alternatywną.


Co się dzieje z obciążeniem karty kredytowej, jeśli rezerwacja off-line (on request) nie doszła do skutku ?

Przy dokonywaniu rezerwacji off-line pieniądze są jedynie blokowane na karcie. W przypadku potwierdzenia rezerwacji pieniądze zostają pobierane. W przeciwnym razie blokada zostaje zdjęta.


Co to znaczy, że rezerwacja jest online ?

Oznacza to, że miejsca w hotelu są dostępne. Potwierdzenie rezerwacji następuje w czasie rzeczywistym, a zamówione pokoje są gwarantowane.


Czy jest możliwość opłacenia rezerwacji po pobycie ?

Taka możliwość istnieje dla wszystkich firm i instytucji, które mają podpisaną umowę o współpracy z eTravel S.A.


Dlaczego w wybranym hotelu nie pokazuje się oferta ?

Oznacza to, iż w wybranym przez Państwa terminie hotel nie posiada już wolnych pokoi, lub na dany termin nie sprzedaje swojej oferty.


Gdzie można znaleźć dane kontaktowe hotelu ?

Adres hotelu znajduje się na stronie konkretnego obiektu. Pełen adres wraz z numerem telefonu przesyłany jest do Państwa e-mailem wraz z potwierdzeniem rezerwacji.


Czy możliwe jest zamówienie dostawki dla dziecka ?

Większość hoteli posiada taką możliwość. W niektórych hotelach są one dodatkowo płatne. Aby uzyskać więcej szczegółów prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta


Czy ceny podawane na stronie są za osobę, czy za pokój ?

Wszystkie ceny podawane na naszych stronach są za pokój.


Czy ceny zawierają śniadanie ?

Tak, w większości ofert cena zawiera śniadanie. Jeśli śniadanie nie jest wliczone w cenę, jest to wyraźnie zaznaczone w wynikach wyszukiwania, jak również w 2 kroku rezerwacji oraz w potwierdzeniu wysyłanym do Państwa.


Czy cena zawiera podatki ?

Tak, cena zawiera wszystkie podatki, poza podatkami lokalnymi (tzw. opłaty klimatyczne).


Jakiego rodzaju kart kredytowych mogę używać, aby zapłacić za rezerwację ?

Poprzez nasze strony można płacić kartami VISA, Mastercard, American Express.


Czy opłaty za rezerwację można dokonać kartą kredytową wystawioną na inną osobę ?

Tak, pod warunkiem, że właściciel karty kredytowej wyraża zgodę na dokonanie takiej transakcji.


Czy przyjeżdżając do hotelu należy mieć kartę, którą dokonywało się płatności ?

Nie, nie ma takiej potrzeby.


Jakie są warunki anulacji rezerwacji ?

Rezerwację można anulować do 3 dni przed datą rozpoczęcia usługi bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek kosztów, chyba że szczegółowe warunki rezerwacji nakładają dodatkowe restrykcje związane z możliwością jej bezkosztowego anulowania i zmiany (oferty specjalne). Po tym terminie anulacja rezerwacji wiąże się z poniesieniem kosztów pierwszej doby rezerwacji lub też kosztów całego pobytu.


W jaki sposób można otrzymać zwrot pieniędzy za anulowaną rezerwację, która została opłacona kartą kredytową ?

W momencie wysłania do Państwa potwierdzenia anulacji rezerwacji, system automatycznie zwraca pobraną z Państwa karty sumę z uwzględnieniem ewentualnych kosztów anulacji.


Czy od cen zamieszczonych na stronie można uzyskać zniżki, np z racji przynależności do programu lojalnościowego ?

Na naszej stronie znajdziecie Państwo najbardziej korzystne stawki na wybrany termin. Wszystkie te ceny zawierają maksymalne rabaty. Nie ma możliwości uzyskania dodatkowych zniżek.


W przypadku gdyby mieli Państwo dodatkowe pytanie uprzejmie prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta.